Novembrová dišputa LEP s témou VIRTUREALITA sa konala v pondelok 9.11.2015 o 19:00hod v Panoptiku, Ružomberok. Pozvaní hostia boli: Prof. akad. mal. Ján Kudlička, Art.D. a hudobník Peter Machajdík.

Mohli by sme tvrdiť, že posolstvom umelca je objavovať "iné reality", ako tie, ktoré sú už dávno obývané.

Tvorba hosťa, Petra Machajdíka, jedného z najvýraznejších a najaktívnejších osobností hudobnej scény na Slovensku, je kritikmi často vnímaná ako novonasadená latka v prístupe k diatonike, zahŕňa skladby inštrumentálne, vokálne, zvukové prostredia, hudbu k filmu, rozhlasovým hrám a tanečným predstaveniam. V utorok 1. septembra 2015 odvysielala Dvojka premiérovo nový film Tomáša Hulíka 'Divoké Slovensko' s hudbou Petra Machajdíka, nahratou Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu pod taktovkou Maria Košíka. 

Prof. akad. mal. Ján Kudlička, ArtD. - umelec a spoluhosť, ktorý obchádza vizuálny zážitok sálajúci z obrazovky počítača. Tvrdí, že ľudia nazerajúci do obrazoviek vyzerajú čudne. Na prvý pohľad, keď sa zrakom odlúčia od virtuálneho sveta, lebo k nim chce niekto fyzicky prehovoriť, pôsobia ako Zombíci. 

Pýtame sa: "Ktorým smerom sa naše virtuálnou realitou stimulované zmysly poberajú? Každý v sebe nosíme svoju mieru virtuality. Prečo je nevyhnutné mať v každom malom meste zopár umelcov?"

Prídite sa podeliť o Vašu (su/nad/ne)REALITU, prípadne ju rozobrať na súčiastky.

@ Petrov klavír a korytnačka, foto 2015

@ listy Peter Gabriel LTD, foto 2015.