DIVADLO V HLAVE - V marcovej dišpute LEP sa objavil Anton Šulík, režisér a riaditeľ Mestského divadla v Žiline.

DIVADLO V HLAVE.

Pozývame do marcovej dišputy LEP s Antonom Šulíkom, divadeľným režisérom a riaditeľom Mestského divadla v Žiline.
Kedy a kde: piatok, 11.3.2016 v Diere do Sveta, LM o 19:00hod. Vstupné:1,50 Eur.

Téma: ODCUDZENIE

Divadlo je v spoločenskom dianí zjednoducujúcim prvkom. Je to kolektívne umenie, ktoré nám umožňuje navzájom si porozumieť. Vie odpovedať, no môže tiež spôsobovať nedorozumenia. Herci sú bytosti, ktoré častokrát stelesňujú nás samých (niekedy sa to ťažko priznáva) Ako vie vzťahy zmanévrovať divadelný režisér? Skočte na slovíčko a dotvorte výsledné dielo dišputu svojou prítomnosťou. Súčasťou večera bude aj krátka vzťahová hra založená na stelesňovaní s témou odcudzenia. Zdrojom hry budú na ulici odfotené charaktery-zdroj Liptov.

 

 Foto@ Fotobežka, predstavenie HANA v réžii Antona Šulíka, marec 2016.

 

" S Antonom som sa prvýkrát stretla v ružomberskej Kultúre. Potrebovala som sa spojiť s jeho bratom, lenže on nemohol. Na stretnutie prišiel Tóno a hneď v prvej vete mi odkázal, že mám v živote chaos...

O nekoľko rokov neskôr stojím na výpadovke smer Kežmarok, kde ma vyzdvihol malý strieborný minibus. Počas niekoľkých hodín sa stávam súčasťou výpravy hercov, kostymérov a manažéra v sprievode Tóna. Zdá sa mi, že Anton tam vôbec nemusel byť - všetci predsa vedia, čo majú robiť a v tichej konštelácii koexistujú bez potreby pokynov. Sú hercami predstavenia HANA, už 26ho v poradí, zatiaľ čo ja mám divadlo v hlave..."

LEP je o diskusné fórum, ktoré je založené na využití debaty, videa, filmu, fotografie a investigatívneho žurnalizmu. Zámerom je spestrenie komunikácie miestnych ľudí na Liptove, stimulovanie zmeny, sociálna analýza, ako aj historické zhromažďovanie zaujímavostí, ktoré tvoria určité mesto v určitom regióne.