LEP: Nežné spomienky

LEP: Nežné spomienky

 

Foto: Elena Klimešová, 1989.

 

 

LEP : Nežné spomienky

14. 11. 2019 o 17:00 hod.
SNG - Galéria Ľudovíta Fullu, Ružomberok
Voľný vstup

Hostia:
Ján Benčík - spoluzakladateľ VPN v Ružomberku, občiansky aktivista, bloger, nositeľ ocenenia Biela vrana 
Alexander Slafkovský - spoluzakladateľ VPN v Liptovskom Mikuláši, niekdajší poslanec NR SR a Žilinského samosprávneho kraja a bývalý primátor Liptovského Mikuláša, povolaním detský lekár
Fedor Polóni - fotograf
Peter Machajdík - hudobný skladateľ

Prívlastky nežná alebo zamatová nesie revolúcia, ktorá priniesla v období od 17. novembra 1989 do 29. decembra 1989 pád komunistického systému v Československu. Viete, že VPN v Ružomberku bola založená v nemocnici na chodbe pred chirurgickým oddelením? Ako sme rok 1989 a časy po ňom prežívali na Liptove, v Ružomberku a v Liptovskom Mikuláši? Aká bola spoločenská atmosféra? Zaspomínajme spolu na tieto momenty. Dišputa je súčasťou pop up výstavy dobových fotografií „Nežná“ ktorú si môžete prezrieť od 14. do 30. novembra 2019 v Galérii Ľudovíta Fullu.

Boli ste aj vy súčasťou hnutia VPN? Kde ste boli v roku 1989? Ak máte osobný príbeh, s ktorým sa chcete podeliť, urobte tak na dvoch miestach v Ružomberku.
Mestská knižnica
Galéria Ľudovíta Fullu

O LEPoch:
Diskusie s pozvanými hosťami. Ich zámerom je spestrenie komunikácie miestnych ľudí v meste Ružomberok a na Liptove. Cieľom je iniciovať samotnú zmenu, sociálne analyzovať, ako aj historicky zhromažďovať dáta v regióne Liptov. Dišputy ponúkajú inšpiráciu bežnými, no zároveň „z davu vytŕčajúcimi" ľuďmi.
Moderuje Zuzana Hrušková.

 

http://fotobezka.sk/lep