FOTOKINO

FOTOKINO

FOTOKINO je projekt realizovaný v spolupráci s Mestskou knižnicou a s Galériou Ľudovíta Fullu v Ružomberku a inými tvorivými inštitúciami na Liptove.
Sme mobilné kino, premietame analógové 8mm a digitálne filmové záznamy, filmy a ukážky z produkcie autorov na Liptove. Môžeme premietnuť aj tie vaše.

Toto podujatie sa koná pod vedením Zuzany Hruškovej. Produkčným projektu FOTOKINO je Michal Daubner, ktorý venoval svoje amatérske filmy nášmu združeniu a tým podnietil vznik kadetadefilm.sk v roku 2021.

Počas našich premietaní taktiež školíme malých dobrovoľníkov v oblasti analógového a digitálneho filmu. Prihláste sa TU v prípade záujmu.

 

 

 

Program 2021 

Kino bolo z dôvodu pandémie v 2020-21-22 pozastavené, pracujeme na novom programe na rok 2023.

 

 

 

Prázdniny u Fullu: FOTOKINO (6+)

8. júla 2021 o 10:00 - 12:00 hod.

Kde: Galéria Ľudovíta Fullu - SNG, Ružomberok.

 

Deti, pozývame vás na premietanie analógových rozprávok. Neviete, o čom je reč? Budeme premietať filmy tak ako kedysi - v ČB verzii a bez zvuku. Po premietaní nasleduje workshop zameraný na dabovanie a tvorbu zvukov. Ak máte doma hudobný inštrument, prineste ho so sebou. Ozvučíme našu rozprávku - nepovieme, akú. Môžete sa pokúsiť uhádnuť jej názov z obrázku.
Podujatie sa koná v spolupráci s Galériou Ľudovíta Fullu - SNG.

Vstupné: 2 Eur / rezervujte si miesto
ruzomberok@sng.sk. 044 2452111
Vhodné pre deti 7+ / max. 10 detí / rúško je stále povinné

 

 

 

FOTOKINO (6+)

25.9. 2020 o 17:00 - 18:30 hod.

Kde: Mestská knižnica Ružomberok

Vstupné: vstup voľný, maximum 10 detí, 6+, nutné nahlásiť sa vopred

 

Charlieho Groteska

Groteska má ako žáner tradíciu už od počiatku filmovej tvorby, hlavne v oblasti nemého filmu. Jedná sa o žáner, ktorý za svoj hlavný atribút zvolil humor (najčastejšie situačný) či komiku. Premietneme si ukážku hereckého štýlu Charlieho Chaplina, pozhovárame sa o jeho živote, rozmere jeho diela, o deji, zápletke, výprave a podobne. Na chvíľu sa vžijeme do osobnosti Charlieho a jeho hereckého štýlu. Bude nám spolu groteskne! Cieľom projektu je zároveň zaškoliť detských dobrovoľníkov tak, aby vedeli narábať s technológiou analógového príslušenstva a aktívne sa zúčastniť na projekte.

Premietame:

Chaplin pracuje Super 8, 9 min, ČB

Neposlušný zajačik Super 8, 7 min, ČB

 

 

 

 

FOTOKINO (6+)

8.7. 2021 o 10:00 - 12:00 hod.

Kde: Galéria Ľudovíta Fullu

Deti, pozývame vás na premietanie analógových rozprávok. Neviete, o čom je reč? Budeme premietať filmy tak ako kedysi - v ČB verzii a bez zvuku. Po premietaní nasleduje workshop zameraný na dabovanie a tvorbu zvukov.
Ak máte doma hudobný inštrument, prineste ho so sebou. Ozvučíme našu rozprávku - nepovieme, akú. Môžete sa pokúsiť uhádnuť jej názov z obrázku.
Podujatie sa koná v spolupráci s Galériou Ľudovíta Fullu - SNG

Vstupné: 2 Eur / rezervujte si miesto
ruzomberok@sng.sk. 044 2452111
Vhodné pre deti 7+ /  maximum 10 detí

Rúška sú povinné.

 

 

28.8. 2020 o 10:00 - 11:30 hod.

Kde: Mestská knižnica Ružomberok

Vstupné: vstup voľný, maximum 10 detí, 6+

OZNAM: PODUJATIE BOLO ZRUŠENÉ z dôvodu náhlej smrti Michala Daubnera dňa 22.8. 2020.

 

 

31.7.2020 od 10:00 - 11:30 hod v Mestskej knižnici Ružomberok.

FOTOKINO (6+)

Témou premietania je groteska. Vrátime sa späť o niekoľko desaťročí, zaspomíname si na Laurela s Hardym. Predstavíme ich osobité štýly vo filmovej groteske. Naživo si ukážeme ako sa premieta 8mm a Super 8 film! Po premietaní nasleduje krátky workshop na tému grotesky. Pridajte sa! Objednajte vaše deti vopred. Kapacita je limitovaná!

Premietame: Laurel a Hardy,  8mm, 08:00 min., ČB

Kontakt: fotobezka.zuzana@gmail.com

 

 

Program 2019

 

FOTOKINO - rozprávkové poobedie

Kde a kedy: GĽF v Ružomberku, 6.3. 2019 o 13:30 hod.

Zažili ste už premietanie rozprávok v 8mm formáte? Spoločne si premietneme nemé rozprávky z 50tych rokov minulého storočia: Holiday Land, Na ľade, Traja gavalieri, No počkaj, zajac a Pes Filipes. Premietač: Michal Daubner. Po premietaní nasleduje diskusia s deťmi o tom, čo videli. Odnesiete si unikátny zážitok.
Podujatie je realizované v spolupráci s Galériou Ľudovíta Fullu.
Vhodné pre večné deti, alebo od 2-7 rokov.